RENÉ T. Photography

Sünnipäev! RENE T 4

11.11.13 on märgiline kuupäev. 

Täna, neli aastat hiljem, on võimas tunne vaadata oma esimesi fotograafi eluaastaid. See on olnud uskumatult lahe teekond! 

Näiteks, vaadates hea sõbra Joonase sünnipäevasessiooni "1944", mis toimus täpselt nädala aja pärast neli aastat tagasi, mis oli ühtlasi minu elu II fotosessioon ja lavastus, avastasin, et ma ei olnud järeltöötluses objektiivi profiili määranud ja päris paljud toona sellest seeriast avaldatud pildid olid fookusest väljas, kuid need olid lahedad ja ma olin väga uhke enda üle!


Jõustatud oma lugu. Olen õigel teel!

Meenutasin täna, et ilmselt on nii, et kogu universum tuleb appi, kui sa avastad selle oma asja, oma loo ja tundmuse. Võin julgelt öelda, kõik esimesed pildistamised on olnud üks suur-suur vedamine! Igas mõttes! Oskuste puudumise on korvanud välised elemendid, x-faktor (kellele ma olen väga tänulik), tohutu energia, ei tea kust tulnud inspiratsioon jpm. Ning ilmselt see universumi abistav käsi annab lisaks tohutu boosti ja enesekindluse, et ei tekiks hetkekski kahtlust, olen õigel teel.  

Õige tee innustab õppima, arenema, otsima, leidma ja kohtuma inimestega, kes aitavad sind edasi järgmisele astmele ja siis uuesti õppima ja otsima inimesi, kes aitaks sind edasi! 

Viis või isegi kuus aastat tagasi, tulles Saaremaalt oli Virtsus üks hääletaja. Noor mees. Võtsin ta peale. Tema läks Haapsallu, mina Tartusse. Sõidu käigus tutvustas hääletaja end portreefotograaf Renee Altrov'ina.  Sellel ajal ma ei näinud isegi und oma karjääri muutusest. Poolteist aastat hiljem 2013 detsembris otsisin saadud visiitkaardi sahtlist välja ja helistasin Reneele. Sooviga võtta tema juhendamisel lühikursus pildistamisest. 

Tuleb välja, et miski ei ole juhus. Õpetajad on alati kohal ja annavad aegsasti endast märku ka. 

Juba neli aastat - alles neli aastat?

"Kaua sa fotograafiaga oled tegelenud?"on üks enim küsitud lause viimasel ajal, kui juttu on olnud pildistamisest. Oma tundes ma ütlen uhkusega: "Juba neli aastat!" ja noogutan järele. Kliendid ütlevad: "Alles neli aastat?" ja teevad suured silmad.

Need neli aastat on olnud minu elus täiesti erilised. Umbes nagu vahva ringreis rongiga mööda unistuste maailma, aga mitte tavalise rongiga vaid kiirrong Bulletiga! Tohutus energias, uudishimus, teostuses ja tähenduses! Nii palju on selle aja jooksul kogetud ja nähtud, et paratamatult tekib tunne, kui ma oma teekonda alustasin, siis oli aasta 1944.

Aitäh teile kõigile! Olen tohutult tänulik!

*    *    *

November 1944

*    *    *

Using Format