KOOLITUS: Lisavalguse kasutamine pildistamistel

Valgus!

"Perfektsed valgustingimused ei oota sind kuskil - need tuleb luua!" Selliste sõnadega algab Lumiere stuudio "Lisavalguse kasutamine pildistamistel" koolitus.

November ja märts toovad juba mitmendat aastat kokku erinevaid gruppe tegevfotograafe, kelle eesmärgiks on teha next step oma töödes ja luua edaspidi uut kvaliteeti oludes, kus meie laiuskraadil valgusest vajaka jääb. 

Kahepäevase põhjaliku koolituse käigus tegeleme erinenevate situatsioonidega, kus ja kuidas lisavalguse kasutamine aitab luua uut kvaliteeti, tõstab esile loomulikku ilu ning võimaldab anda fotole soovitud iseloomu. 

Oskused, mis aitavad!

Koolitusel saavad vastuse küsimused, mis puudutavad grupi valgustamist, eelised ja kitsendused, mis tekivad pildistamistel väikestes ruumides, kuidas luua loomulikku ja päikselist valguskeskkonda stuudios (Lumiere stuudio signatuurvalgus), ühe ja kahe välgu loominguline kasutamine ning kuidas kohandada valgustust arvestades pildistatavate eripära. Samad oskused on võimalik laiendada kõikidele muudele fotožanritele.

Esimese koolituspäeva teoreetilistele teadmistele ja näpunäidetele järgneb  kodutöö, kus fotograafid saavad valida neile meeldivad pildid, mille valguslahendusi iseseisvalt imiteerida. Kodutöö eesmärk on aidata kinnistada teoreetilist osa ning praktikas selguvad täiendavad küsimused, täpsustamaks, mida on vaja lihvida.

Teine koolituspäev on täis praktilist pildistamist koos modelliga kõikides ülalkirjeldatud oludes.

Lumiere stuudio lisavalguse koolituse eesmärk on anda osalejale oskused, mida on kerge kasutusele võtta ja julguse neid oskusi kasutada igas olukorras, kus uue kvaliteedi loomise võimalus on olemas!

Kasutusel olev tehnika:

Canon 5DMKIV, Canon 50mm 1.2, Profoto stuudiovälgud

Modellid: Sirli Saarik, Maria Engel, Elisabeth Okk

Soovid osaleda järgmisel koolitusel?

Lumiere stuudio "lisavalguse kasutamine pildistamistel" koolitused toimuvad kahel korral aastas. Kevadel ja sügisel. Koolituse hind on ühele osalejale 290€. Koolitused toimuvad väikestes gruppides, maksimaalselt viie osalejaga mugavas Lumiere fotostuudio keskkonnas. 

Koolitus sobib kõikidele fotograafidele, kes soovivad täiendada oma oskusi valgustamise valdkonnas. 

Täida paremal olev vorm oma sooviga ning tule koolitusele ja vii oma tööde kvaliteet täiesti uuele tasemele!

Galerii koolitustel sündinud töödest

Novembrikuu naturaalne aknast tulev päevavalgus -  1/100 f3.2 ISO3200 Väga loomulik ja väga ilus valgus! Miinuseks see, et kestab lühikest aega või puudub üldse. Kõrged ISO'd.  

Lumiere stuudio signatuurvalgus - 2 välku - 1/200 f.2.8 ISO100

Lumiere stuudio signatuurvalgus - 2 välku - 1/200 f.2.8 ISO100

Osalejate kogemus:

"Tead, mis ma eile tegin, valgust oli maa ja ilma aga ikka pildistasin välguga! Nii naljakas ja 8 aastat olen nutnud! Ja no ma lihtsalt ei või... Nii ilusad pildid tulevad!!! Olen niiiiiii õnnelik! Pidite olema tugevad inspireerijad, et läbi murdsin sellest välguseinast..."

Kadi lisab: “Minu jaoks oli see koolitus väärt iga sekundit, mida sellele kulutasin. See võttis maha stressi, mida siiani iga eesootava pildistamise eel tundsin. Nüüd on vastupidi - esmalt ütlen "jah" ja siis hakkan mõtlema, kuidas valgusega lahendused leida. Mõista valguse olemust - just seda oli mulle vaja, tänu Sinu koolitusele mõistsin seda ise ka.”

"Lumiere stuudio koolitus "Lisavalguse kasutamine pildistamistel" on olnud minu jaoks mõtteviisi muutja ja uute oskuste allikas. Õppisin valgust kasutama täiesti uuel moel. Aitäh!"

"Koolituse kohta... ütlen Sulle täiesti ausalt, et see on parim koolitus, kus ma käinud olen!" /Annika/

Üks välk - 1/200 f.7.1 ISO100

Lumiere stuudio signatuurvalgus - 1 välk - 1/200 f.2.5 ISO100

Lumiere stuudio signatuurvalgus - 2 välku - 1/200 f.2.8 ISO100

Üks välk - 1/200 f.4.5 ISO100

Üks välk - 1/200 f.6.7 ISO100

Üks välk - pildistamine kitsastes oludes - 6m2 stuudio - 1/200 f.5.6 ISO100

Üks välk - pildistamine kitsastes oludes - 6m2 stuudio - 1/200 f.2,8 ISO100

Üks välk - pildistamine kitsastes oludes - 6m2 stuudio - 1/200 f.2,8 ISO100

Using Format