RENÉ T. Photography

Fotoblogi - Fotograaf Rene Türk

Lumiere fotostuudio fotograaf Rene Türk kirjutab oma blogis fotoalastel teemadel põnevaid lugusid, kuidas areneda fotograafina ning kajastab oma igapäevasemaid fototegemisi looingulisel moel.


"Lisavalguse kasutamine pildistamistel" fotokoolitus

80 fotograafi on hinnanud koolituse praktilise väärtuse väga kõrgeks, mõni neis isegi nimetanud saadud teadmisi kullaks :) 

Laura-Liis: "Ärevus stuudiopildistamiste ees on igatahes täiesti kadunud ning asendunud motivatsiooniga! Need uued teadmisest on kullast. Kullast, ma ütlen! Minu jäägitu tänu selle kõige eest!"

Vaata galeriid ägedast modellist Kadri Noormetsast siit


"Lisavalguse kasutamine pildistamistel" fotokoolitus

Laura-Liis: "Mis puutub koolituse ülesehitusse, siis see on minu meelest täiesti paigas. Iseenesest mõistetavana on praktiline osa põnevam, kuid teoreetiline osa hädavajalik! Kuna koolitus on suunatud juba tegutsevale fotograafile, ei ole raske uut infot analüüsida. Kodutöö käigus hakkab see veelgi enam selgemaks saama kuniks praktilise osani, kui jõuad oma “ahhaa” momendini.

Tihtipeale leian end arvutis neid kahte pilti imetlemas, mille enda kaameraga koolituse praktilise osa käigus fotoka peal oleva speedlightiga tegin. Uskumatu, et väga sageli polegi tarvis suurt valikut erineva suurusega valgushajuteid ning mitmeid välke, et saavutada imeline tulemus igas olukorras!"

Vaata koolitusel pildistatud galeriid siit


"Lisavalguse kasutamine pildistamistel" fotokoolitus

Elika: "Ma olen käinud väga paljudel erinevatel koolitustel aga Sinu oma jääb praegu meelde kõige paremate emotsioonidega, sest kõik oli tervikuna nii hästi üles ehitatud, isegi lõunapaus!

Lugesin tagasisidet selle koolituse kohta ja ei uskunud, et see võiks päris nii hea olla aga see oli loetud kirjeldusest veelgi parem ning seda positiivset emotsiooni on nii raske sõnadesse panna ja tõesti õppisin sellelt koolituselt palju."

Vaata koolitusel pildistatud galeriid siit


Tiina lapseootuse pildistamine

Minu raseduse ja emaduse muusa, armsa sõbra Maru ja kohe sündiva Maru venna ema Tiina Lumiere stuudio kogemuses. 

Loe lisaks ja vaata imelist galeriid


Merili & Veiko 18.07.2020

Sõrmuste ja sõnadega kinnitatud, tõotuste ja tunnistustega liidetud!

Vaata imelist galeriid


Hele: "Koolitus oli nii loogiline ja nii arusaadav ning lisas kindlasti suure annuse hoogu mu fotograafiakirele. Lihtsad nipid ning valguslahendused ja nii imelised tulemused!"

November on Lumiere stuudios valguse õppimise kuu! Vaata lähemalt järjekorras 12-nda grupi pildistatud galeriid ja registreeri ennast ka osalema!

 Loe lisaks siit


Valgus on võimas tööriist ning “Lisavalguse kasutamine pildistamisel” koolitusel katsetame näitena läbi mitmed erinevad - samas lihtsad lahendused, mis töötavad kõikjal.

November on Lumiere stuudios valguse õppimise kuu! Vaata lähemalt järjekorras 11-nda grupi pildistatud galeriid ja registreeri ennast ka osalema!

 Loe lisaks siit“Lisavalguse kasutamine pildistamisel” koolituse kümnes grupp hindas koolituse praktilist väärtust kõrgeima "kasuskooriga" (5/5)

Märts ja november on Lumiere stuudios valguse õppimise kuud! Lisavalguse kasutamist pildistamistel õppis järjekorras kümnes grupp erinevate valdkondade tegevfotograafe. Modellideks oli seekord Quihong Wei

Koolitusel uurime, millised eelised ja piirangud tekivad lisavalguse kasutamisel, kui ruumi napib. Loe lisaks siitLoomulik Ilu

Ilu peitub minu jaoks lihtsuses ja kooskõlas. 

Pühendan selle fotosessiooni oma Elu Armastusele, kellega kohtusin 25 aastat tagasi. 

Vaata kogu galeriid


Suured tänud minu maailma pahupidi keeramise eest (heas mõttes ja südamest tänulik).”

“Lisavalguse kasutamine pildistamisel” koolitus on saanud paarikümnelt fotograafilt tagasisideks, et see on neile olnud parim fotoalane koolitus ja nad on õppinud valgust mõistma täiesti uut moodi.

November on lisaks märtsile Lumiere stuudios II valguse kuu! Lisavalguse kasutamist pildistamistel õppis järjekorras kaheksas grupp erinevate valdkondade tegevfotograafe. Modelliks oli seekord Mairi Korkka.

Loe lisaks ja vaata kaunist galeriid


“Võin julgelt väita, et see on parim fotoalane koolitus, kus ma siiani käinud olen.”

“Lisavalguse kasutamine pildistamisel” koolitus on saanud paarikümnelt fotograafilt tagasisideks just sellised sõnad!

November on lisaks märtsile Lumiere stuudios II valguse kuu! Lisavalguse kasutamist pildistamistel õppis järjekorras seitsmes grupp erinevate valdkondade tegevfotograafe. Modellideks oli seekord kaksikud Sarah ja Sandra.

Loe lisaks ja vaata kaunist galeriid


Kvaliteet, kuidas ma ennast pildistamistel tunneme on sama oluline, kui lõpptulemus!

November on lisaks märtsile Lumiere stuudios II valguse kuu! Lisavalguse kasutamist pildistamistel õppis järjekorras kuues grupp erinevate valdkondade tegevfotograafe.

Mõistmine, et kvaliteet ei puuduta vaid lõpptulemust ehk fotot vaid ka kvaliteeti, kuidas me ennast pildistamistel tunneme on oskuste ja parimate valikute küsimus. Oskused, kuidas lisavalgust kasutada ja arusaam valguse kontrollimise võimalustest annavadki võimaluse igas mõttes uue kvaliteedi loomiseks.

Loe lisaks ja vaata erakordset galeriid


Signe & Ain 

Õnn ja armastus käivad ikka inimesi mööda. Signe ja Aini näide on kinnituseks ja kuldsõrmustesse kirjutatud. 

03.08.2019

Vaata imelist galeriid Küla Villas toimunud pulmapäevast.


Perfektsed valgustingimused ei oota sind kuskil - need tuleb luua!

LUMIERE STUUDIO KOOLITUS - Juba V grupp

Märts oli Lumiere stuudios valguse kuu! Lisavalguse kasutamist pildistamistel õppis järjekorras juba viies grupp erinevate valdkondade tegevfotograafe, kelle ühiseks eesmärgiks oli teha next step oma töödes ja luua edaspidi uut kvaliteeti oludes, kus meie laiuskraadil valgusest vajaka jääb.

Vaata galeriid, milliseid pilte koolitusel osalejad pildistasid


KOOLITUS: Lisavalguse kasutamine pildistamistel - IV grupp

Erli: "See koolitus on üks nendest, mida esmakordselt nähes tekib hetkega sisetunne, et sinna ma pean minema!"

Kahepäevase põhjaliku koolituse käigus tegelesime erinenevate situatsioonidega, kus ja kuidas lisavalguse kasutamine aitab luua uut kvaliteeti, tõstab esile loomulikku ilu ning võimaldab anda fotole soovitud iseloomu.

Loe edasi ja vaata galeriid


KOOLITUS: Valgus - III grupp

Novembris lõpetas Lumiere fotostuudio populaarse koolituse järjekorras kolmas grupp tegevfotograafe!

Koolitusel saavad vastuse küsimused, mis puudutavad grupi valgustamist, eelised ja kitsendused, mis tekivad pildistamistel väikestes ruumides, kuidas luua loomulikku ja päikselist valguskeskkonda stuudios (Lumiere stuudio signatuurvalgus), ühe ja kahe välgu loominguline kasutamine ning kuidas kohandada valgustust arvestades pildistatavate eripära. Samad oskused on võimalik laiendada kõikidele muudele fotožanritele.

Vaata galeriid, kus näed mitmeid loomingulisi valguslahendusi.


NARIVOODI

Suurim sõprus kinnitub ühismälus. Aastates veedetud aeg, tehtud koerused, võidud ja kaotused, see on parimast kivist seatud vundament, millele saab ehitada väärika maja. NARIVOODI on selle ägeda sõpruskonna koondnimi.

See oli vaieldamatult üks ägedaid grupi- ja portreepildistamisi ning siia juurde käib ka lugu, kus poisid tahtsid tegelikult minna tänavale "viisakaid ja rahulikke" pilte tegema!

Vaata galeriid!


07.07.2018

"Sa vaata neid! On alles armsad ja õnnelikud tegelased," hüüdis noor, Porto linnas sündinud, oma esimesi lennutunde tegev, erinevalt teistest oma liigikaaslastest säravvalge sulestiku ja kahe silmapaistva kreemika kaelasulega ingellik tuvitüdruk Angela juba õhust, maandudes seejärel osava piruetiga peatänava Cais da Estival asuva hotelli rõdule, otse ema kõrvale. "Ma olen neid täna terve päeva jälginud - need kaks - tüdrukut kutsutakse Žannaks ja poiss on Mikhael, muudkui kudrutavad ja musitavad omavahel. Nad vist abielluvad, ma tahaksin neile kinkida kõikide pühakute õnnistuse ja ma hakkan neid kutsuma perekond Dos Santosteks," vuristas Angela vaimustunult, nii et oli unustanud vahepeal hingegi tõmmata... 

Pulmagalerii Portugalist - Porto linnast - minu tütre pulmast!*    *    *

Unistuste pulm

Õnn ja armastus käivad ikka inimesi mööda. Saara ja Ville näide on kinnituseks ja kuldsõrmustesse kirjutatud.

09.06.18

Pildigalerii

*    *    *

Kas on võimalik, et käes on aeg, kus saame tõdeda: "liiga palju piksleid" - Sony A7RIII

Kunagi ammu-ammu, kui müügile saabusid esimesed Sony NEX-seeria hübriidkaamerad, olid fotograafid arvamusel, et nende professionaalne amet vajub ajalukku. Sony oli turule tulnud lahendusega, mida võiks nimetada "igaüks saab hakkama" kaamerateks. See oli hetk, kui Sony hakkas suures mahus panustama autointelligentsetesse pildistamisprogrammidesse selliselt, et ebaõnnestuda oli raske.

Loe edasi

Sünnipäev! RENE T 4

11.11.13 on märgiline kuupäev. 

Täna, neli aastat hiljem, on võimas tunne vaadata oma eslmesi fotograafi eluaastaid. See on olnud uskumatult lahe teekond! 

Näiteks, vaadates hea sõbra Joonase sünnipäevasessiooni "1944", mis toimus täpselt nädala aja pärast neli aastat tagasi, mis oli ühtlasi minu elu II fotosessioon ja lavastus, avastasin, et ma ei olnud järeltöötluses objektiivi profiili määranud ja päris paljud toona sellest seeriast avaldatud pildid olid fookusest väljas, kuid need olid lahedad ja ma olin väga uhke enda üle!

Loe edasi

*    *    *

LUMIERE fotostuudio on avatud!

Tartu südalinnas, Jaani kiriku läheduses, ajaloolises Theodosius Harnackile kuulunud majas, Rüütli 23 on nüüdsest avatud Lumiere nime kandev salongilik portreestuudio. 

Oma fotostuudio ehitus ja loomine on  tulnud erinevate märkide kaudu minuni viimase paari aasta jooksul, tundes ära, milles on minu flow, kuidas ma tahaksin inimesi pildistada ja millist tulemust ning tähendust ma unistan luua. Nüüd on see käes! Tõestuseks taas, et unistused saavad teoks ja kogu maailm aitab kaasa nende täitumisele.

Mulle meeldib lihtne ja külluslik ilu ning see hakkabki Lumiere stuudios sündima.

Täpsemalt loe siit

*    *    *

Destination wedding in India

Megha & Matteo

I am the sky, you are the earth. I am the thought, you are the speech. I am the fire, you are the fuel. I am the song, you are the verse. I am the ocean, you are the shore. I am the strength, you are the beauty. I am the Purusha, you are the Prakriti. Let us live together lovingly and bring up our progeny. Let us lead a joyful life of a hundred years. Let us ascend this stone and be as firm throughout our married life. 

I take your hand for our wellbeing so that together we may reach old age in happiness. The sovereign cosmic principles, enjoyment [Bhaga], aspiration [Aryaman], creation [Savitar] and completeness [Purandhiri] have united us for the perfomance of our duties as partners. May the out-streched golden hands of the purifying life force which pervades all directions unite our minds as one. 

 “Dear wife, you have become my dearest friend for life. May our friendship bind us together, may we never cease being friends. We are united in harmony and affection, radiant with kind thoughts, enveloped in enjoyment and strength, united are our minds, our vows and our hearts.”

*    *    *

Minu esimene "fotoshuut" 11.11.13

Uskumatuna näiv, kuid tõsi. Kolm aastat tagasi toimus minu esimene fotoshuut (inspireeritud Punamütsikese loost). Väljas oli külm. Reflektori ostsin päev varem, olevat kasulik vidin. Poest soovitati. Fotograafiaga seotud terminid (ava-säri-iso kolmnurk jne) tundusid sellel ajal veel võõrkeelena. Tulemus seda ka kinnitab. :)  Sellegipoolest, tegemist oli tellimustööga ning assistendiks hunt! Õhinat oli rohkem kui kunagi varem ja õnne veel rohkem. Aitäh Triinule, kes mind sellele teele vedas, ja poeg Martenile, kes oli tunnistajaks tohutule edasisele elumuutusele. 

Aitäh teile kõigile, kes te olete sellel rännakul olnud mulle saatjaks või teejuhiks! On olnud imede/line aeg! Uue hooga edasi!

* * *

My Very First Photo Shoot 11.11.13

As unbelievable as it sounds, three years ago was my very first photo shoot (inspired by the story of Little Red Riding Hood). It was freezing outside. I bought the reflector a day before, heard it was a handy piece of equipment. They told me so in the shop. Terms that are tied to photography (apperture- shutterspeed- iso triangle etc.) seemed like some words from an unknown language at the time. The result prooves it. :) Nonetheless it was an client work shoot and I had a wolf as an assistant! There was more excitement than ever before and even more joy. I would like to thank Triin, who led me on this path and also my son Marten, who was a witness to this  major lifechanging event.

I'm very thankful for every single person I have met during this journey. It has been a miraculous time! See you soon!*    *    *

Travel Story - Dukha People. Mongolia

"TEE LÕPMATUSE TEISE OTSA: MONGOOLIAS 29.08 – 14.09"

"Järveäärsel kõrgendikul seisis kolm püstkoda, kus askeldas parasjagu dukhapere. Nende ees platsil oli karjas koos mitukümmend suurt sametiste sarvedega põhjapõtra. Esiti mõjus nähtu uskumatuna. Jah, neid me ju olimegi tulnud otsima, aga midagi sellist ei lootnud me ikkagi näha. Justkui ilmutus kusagilt kaugelt, teisest maailmast, seisis dukhade laager me silme ees. Teadmine, et näeme eluvormi, mis püsib sügaval loodusühendusel, sõltub täielikult loodusest ja mis on välja suremas, tekitas erilise tundeseisundi. Nagu näeksime helget, kaduvat viirastust, maa lahkuvat õnnistust. Olime korraks nagu maadeavastajad, kes on kokku saanud pärismaalastega..." /Joonas Hellerma/

See Mongoolia reis oli kindlasti üks check-point elus, kus jääd seisma, vaatad tagasi ja ette, siis võtad suuna ning hakkad minema. Selleks tuli alguses korralikult raputatud saada, seejärel vaikuses olla ja lõpuks lihtsalt aega anda. Raputasid meid UAZ buss, poolmetsikud hobused, inimesed ja kogu see teistsugune uus normaalus, millega kohaned. Vaikus oli Mongoolia steppide tohututes avarustes, mida on võimatu kirjeldada ning müstilises Sajaani mäestiku taigas, kivistel nõlvadel ja soistes seedrimetsades. Seal, puutumatu ilu hoomamatuse ees, peatub aeg. Minu suur austus kuulub neljale dukhale, kes meiega seal oma kodu jagasid ning meie eest hoolitsesid. Ma olen väga tänulik kõigile oma kaasränduritele, kellega sain koos reisi kogeda ja jagada. /Oliver Meikar/

*    *    *

Kuldpulm

"Olete oodatud külaline meie abielu registreerimisel Kingissepa Rajooni Perekonnaseisuaktide Büroos 6. aug. 1966. a. kell 16.00. Kell 18.00 ootame Teid Pihtlas Mäele ühisele koosviibimisele. Kaasa võtta hea tuju!" Selline oli pulmakutse külalistele 50 aastat tagasi.
Aasta oli 1966. Toona ei olnud kiriklik laulatus võimalik ning abielud registreeriti vaid Perekonnaseisuaktide Büroodes.
Tänavu, oma 50-dal pulma-aastapäeval tähistasid Tiia ja Matti koos oldud aega laulatusega. Sõrmused, mis vahepealsete aastatega olid väikeseks jäänud, õgvendati parajaks ning oma õnnistuse andis paarile pastor Anti Toplaan. Tähistamas olid ka sõbrad, kes poole sajandi tagust pulmapidu mäletasid viimse detailini.
50 koos kasvamise aastat! Palju õnne, Tiia ja Matti.
PS. Matti palus mul 25 aasta pärast 6. augustiks broneering ära teha. Briljantpulmad olla tulemas! Broneering tehtud.

*    *    *

Reading Camp

Üks armas paar, Dina ja Olger Saaremaal lugemislaagris nautimas üksteist ja raamatuid. Päris üksteist ja päris raamatuid

*    *    *

*    *    *

Sille ja Mart 

09.07.2016 Haapsalu

*    *    *

Saaremaa Meistrivõistluste II etapp - Race

Eile toimus Saaremaa meistrivõistluste II etapp lohesurfis - race.
Osalesin ise ka. Aitäh korraldajatele!

*    *    *

Saaremaa Meistrivõistluste I etapp

Eile toimus Saaremaa meistrivõistluste I etapp lohesurfis - kõrgushüpe. Sündis ka uus Eesti rekord 19m. Väljas oli koerailm, mida surfarid muidugi nautisid sajaga!

*    *    *

Diana.

Kujutlege end aastasse 2046. Istute pehmel sohval. Väljas on tuisune talveilm - või hoopis varasuvisel terrassil, kõik on õitsel. Lapselapsed, ehk isegi lapselapselapsed on te ümber. Vaatate ühiselt fotoalbumeid. Vanim lastelastest õhkab: “Ah, sa oled siin nii ilus” “Jaa, nagu printsess” kinnitab noorim juurde…

*    *    *

Using Format