Fotoblogi - Fotograaf Rene Türk

Lumiere fotostuudio asutaja ja fotograaf Rene Türk kirjutab oma blogis fotoalastel teemadel põnevaid lugusid, kuidas areneda fotograafina ning kajastab oma igapäevasemaid fototegemisi looingulisel moel.


"Lisavalguse kasutamine pildistamistel" fotokoolitus

Teemad, mis koolitusel läbi võeti, olid täpselt need, mida ootasin ja rohkemgi veel! Rene oskab oma teadmisi väga hästi edasi anda ja rääkida keerulisena tunduvad asjad väga arusaadavaks ning lihtsalt mõistetavaks. 

Isiklikult tunnen, et sellisest koolitusest võiks osa võtta iga fotograaf, kes tahab oma asja teha veelgi paremini ja saada veelgi paremaks! /Fotograaf Joonas/

Vaata galeriid ägedast modellist Kärt Antonist siit


Teadlik panustamine maiustamisse - Tordid

Vaata galeriid, kuidas teadlikult maiustada! Stilist Stella teab vähemalt viite maiustamise viisi ja annab soovitused ka riietumiseks.16.novembri Ringvaate saates oli teemaks fotonäitus "Söögiks sobimatu, taaskasutuseks suurepärane" tekkelugu. Saate käigus valmis ka metallist hotdog ning otse-eetris sai tehtud foto, kus saatejuht Marko Reikop seda justkui sööks. Järelvaatamisest on võimalus vaadata, mida Marko enda pildist arvas ning näha Anna Pihli juhitud intervjuud minuga. Otselink: https://etv.err.ee/1608792349/metallist-ohtusook

Vaata galeriid sündmuskohalt!Sirli Saarik

Täiesti lummav galerii lihtsast ilust ja kaunist fotokunstist.

Link

Sirli pildistamisest: "Oled väga hea fotograaf. Suutsid mu väga kiiresti maha rahustada ja "tööle" panna.  Sinu kindel tugevus on väga hea tehniline, kiire ning ambitsioonikas  taipamine . Kuidas valgus ja tehnika enda kasuks pöörata ja saada see tulemus pildile, mis sul mõttes on.  Valguse tajumine on väga kõrgel tasemel ning see ongi hea fotograafi vundament.  Kui mind pildistasid, tundsin ennast nagu maal, kaunis maal või kunstiteos. Oli näha hoolivust ja siirast huvi, et ilusad pildid välja tuleks. Mitte ainult ilusad pildid sinu arvates, vaid ka modelli arvates. Oskasid minu potentsiaali pildile jäädvustada, mis ei olegi nii lihtne. Üks väga tähtis osa, mida ma alati ka väga hindan on fotograafi hingeline tunnetus. Seda on vähestel. Paljud on väga väga tehnilised, ning see võtab pildilt sära ja elu. Sinul on hingelisus olemas, seetõttu on ka sära piltides olemas."


"Lisavalguse kasutamine pildistamistel" fotokoolitus

Tead, ma päriselt ka ei karda enam välku! Vastupidi! Meelega kasutan seda ühte välku, et näha, MIS tulemus tuleb! Mängulust on tagasi! Ja ma vaatan ja näen ja jälgin valgust hoopis teise pilguga! Ja see valguse nägemine lausa kõditab kõhus, sest nii põnev ja äge on! Ja valgus tundub nii palju lihtsam ja loogilisem! Ma sain Su koolituselt väga palju. /Margit/

Vaata galeriid ägedast modellist Maarja Johanna Mägist siit


Merke Maria & Ragnar 07.05

Pea aasta aega planeeritud armastusepidu möödus sõrmenipsuga. Milliseid uskumatuid emotsioone võib üks päev tuua - piiritut rõõmu, naeru, õnnepisaraid, heldimust, tänutunnet... 
Päev täis armastust ❤️/Merke Maria/ 

VAATA GALERIID

Dekoratsioonid ja korraldus: @dekosahver
Koht: @setomaaturismitalu
Meik ja soeng: @kaunitari_ilulaegas
Kleit: @ohmybride.ee
Söök ja maiustused: @zahvercatering
Bänd: @triinniitoja


"Lisavalguse kasutamine pildistamistel" fotokoolitus

Üle saja fotograafi on hinnanud koolituse praktilise väärtuse väga kõrgeks, mõni neis isegi nimetanud saadud teadmisi kullaks :) 

Laura-Liis: "Ärevus stuudiopildistamiste ees on igatahes täiesti kadunud ning asendunud motivatsiooniga! Need uued teadmisest on kullast. Kullast, ma ütlen! Minu jäägitu tänu selle kõige eest!"

Vaata galeriid ägedast modellist Kadri Noormetsast siit


Tiina lapseootuse pildistamine

2 aastat tagasi just tänu Tiinale ja tollal kohe sündivale Marule sain endas aimu, kuidas ma sooviksin lapseootuses naist pildistada, avastades viisi, mis mind kõnetab. Sellest alates on mitmed värsked emad, sh minu tütar Zanna, saanud endale erilised piltmälestused oma sünnituseelsest ajast. Üht neist mitmetest piltidest tunnustas WPPI zürii mind Ameerikas fotokonkursil raseduse kategoorias Silver Award auhinnaga. Ka nüüd, taaskord tänu Tiinale, olen avastamas täiesti uut loomingulist väljendusviisi ja kujutama loomulikku ilu. 

Kindlasti soovitan lugeda Tiina armast kirja pojale: "Nüüd, kus Sinu seiklus minuga on algamas, kirjutan siia oma südame kergendamiseks mõned read... 

Loe lisaks ja vaata imelist galeriid


Merili & Veiko 18.07.

Sõrmuste ja sõnadega kinnitatud, tõotuste ja tunnistustega liidetud!

Veiko ja Merili: "Rene on meile tuttav juba varasemast ajast ja oleme alati tema töid imetlenud. Tema ülim professionaalsus ja hetketabamine on kõrgem tase. Meile nii meeldib, et temaga pildistamine on lihtne ja sujuv. Ta suudab alati oma isiksusega luua väga rahuliku keskkonna ning oma teadmiste ja kogemuste põhjal jagab juhiseid poseerimise kohta, et saavutada parim tulemus pildil. Oleme õnnelikud, et valisime Rene oma pulmafotograafiks. Meil on nüüd maailma kõige ilusamad pulmapildid."

Vaata imelist galeriid


Kristi lapseootuse pildistamine vee all

Tunnistan ausalt, raseduspiltide pildistamised ei kõnetanud mind väga pikka aega.  Oma karjääri alguses välistasin need täiesti! Sedagi sessiooni poleks toimunud, kui Kristi poleks mind ähvardanud sugulussuhete katkemisega. Vaatad pilti ja küsid miks? See igale naisele ainulaadne hetk elust on kordumatu, imeilus ja püha. Fotograafina on mul väga-väga kõrged ootused enda loodud teoste osas ja selleks pildistamiseks (2015) ei olnud ma veel mõistnud, kuidas seda teha nii, et peale fakti oleks seal midagi, mis seda elusündmust vääristab. Oskamatuse varjamiseks pildistasimegi vee all. Mäletan seda vaikust telefonis, kui palusin Kristil teha täiesti veekindla meigi... :)

Klikk, kuidas ma näen lapseootuse pildistamist käis alles paar aastat tagasi ja tõi mulle ka võidutöö auhinna rahvusvaheliselt konkursilt.

Vaata Kristi galeriid siit


Signe & Ain 

Õnn ja armastus käivad ikka inimesi mööda. Signe ja Aini näide on kinnituseks ja kuldsõrmustesse kirjutatud. 

03.08.

Vaata imelist galeriid Küla Villas toimunud pulmapäevast.


"...kui jõuad oma “ahhaa” momendini"

Laura-Liis: "Mis puutub koolituse ülesehitusse, siis see on minu meelest täiesti paigas. Iseenesest mõistetavana on praktiline osa põnevam, kuid teoreetiline osa hädavajalik! Kuna koolitus on suunatud juba tegutsevale fotograafile, ei ole raske uut infot analüüsida. Kodutöö käigus hakkab see veelgi enam selgemaks saama kuniks praktilise osani, kui jõuad oma “ahhaa” momendini.

Tihtipeale leian end arvutis neid kahte pilti imetlemas, mille enda kaameraga koolituse praktilise osa käigus fotoka peal oleva speedlightiga tegin. Uskumatu, et väga sageli polegi tarvis suurt valikut erineva suurusega valgushajuteid ning mitmeid välke, et saavutada imeline tulemus igas olukorras!"

Vaata koolitusel pildistatud galeriid siit


Loomulik Ilu

Ilu peitub minu jaoks lihtsuses ja kooskõlas. 

Pühendan selle fotosessiooni oma Elu Armastusele, kellega kohtusin 25 aastat tagasi. 

Vaata kogu galeriid


07.07.

"Sa vaata neid! On alles armsad ja õnnelikud tegelased," hüüdis noor, Porto linnas sündinud, oma esimesi lennutunde tegev, erinevalt teistest oma liigikaaslastest säravvalge sulestiku ja kahe silmapaistva kreemika kaelasulega ingellik tuvitüdruk Angela juba õhust, maandudes seejärel osava piruetiga peatänava Cais da Estival asuva hotelli rõdule, otse ema kõrvale. "Ma olen neid täna terve päeva jälginud - need kaks - tüdrukut kutsutakse Žannaks ja poiss on Mikhael, muudkui kudrutavad ja musitavad omavahel. Nad vist abielluvad, ma tahaksin neile kinkida kõikide pühakute õnnistuse ja ma hakkan neid kutsuma perekond Dos Santosteks," vuristas Angela vaimustunult, nii et oli unustanud vahepeal hingegi tõmmata... 

Pulmagalerii Portugalist - Porto linnast - minu tütre pulmast!
Erle lapseootus

Oma koolitustel soovitan fotograafidele, kui on olemas kõik pildid, mis vaja ja oled tulemustega rahul, siis võta 10 minutit lisaks endale ja tee midagi täiesti "pöörast". Sellest praktikast saab ainult võita! Juures olev pilt ongi sündinud pildistamise viimase 10 minuti sees, ning saanud WPPI-l ehk siis maailma suurimal pulma- ja portreefoto konkursil Ameerikas Silver Award tiitli.

Vaata galeriid, mis sündis enne viimast 10-t minutit


Žanna lapseootus

Tütreke helistas ja leppisime kokku, et mina pildistan tema lapseootuse pildid! See oli üks eriti armas pildistamine! Teisiti polekski võimalik! Naljakas lugu on see, et Žanna isekeskis oli mõelnud, et ta sooviks kindlasti olla üleni riietega kaetud, jättes selle siiski ütlemata. Minul aga oli ammu olnud mõte kasutada kehamaalingut mõnel pildistamisel. Nii siis juhtuski, et kui Zanna astus stuudiosse, palus kehamaalikunstnik tal end pesuväele võtta...

Kõik need pildid said superägedad!


Aasta kõige pimedamal päeval, 21.detsembril pildistasin kõige helgemat muinasjuttu, mis räägib Pilvepiiri printsessidest, Lennast ja Mirtelist ning vägivallatutest lammanahkadest.

Sinetavate mägede ja metsade taga, Eestimaa kauges kagunurgas, Põlvamaa laante ja järvede vahel asub väikene aga iidne Mustakurmu küla. 
Mustakurmu küla kohal, Pimmõlaane kõrval, Härgjärve ja Erne järve vahel kõrgub Pilvepiiri kuningriik. Tavalise inimese tee Pilvepiirile viib läbi Surmaoru või üle Kääpamäe, mõnikord saab sinna ka üle Hundisoo või Parmusoo. Öeldakse, et Pilvepiirile pääseb ka valgel siniste silmadega hobusel üle Mäeaia sõites või siis, kui Mustakurmus kaks kõrvuti kasvavat vägevat tamme leida ning nende vahelt keskpäeval läbi kõndida.

Loe, kuidas see lugu edasi läheb


Kvaliteet, kuidas me ennast pildistamistel tunneme on sama oluline, kui lõpptulemus!

Mõistmine, et kvaliteet ei puuduta vaid lõpptulemust ehk fotot vaid ka kvaliteeti, kuidas me ennast pildistamistel tunneme on oskuste ja parimate valikute küsimus. Oskused, kuidas lisavalgust kasutada ja arusaam valguse kontrollimise võimalustest annavadki võimaluse igas mõttes uue kvaliteedi loomiseks.

Loe lisaks ja vaata erakordset galeriid


"...ei uskunud, et see võiks päris nii hea olla!"

Elika: "Ma olen käinud väga paljudel erinevatel koolitustel aga Sinu oma jääb praegu meelde kõige paremate emotsioonidega, sest kõik oli tervikuna nii hästi üles ehitatud, isegi lõunapaus!

Lugesin tagasisidet selle koolituse kohta ja ei uskunud, et see võiks päris nii hea olla aga see oli loetud kirjeldusest veelgi parem ning seda positiivset emotsiooni on nii raske sõnadesse panna ja tõesti õppisin sellelt koolituselt palju."

Vaata koolitusel pildistatud galeriid siit


Hele: "Koolitus oli nii loogiline ja nii arusaadav ning lisas kindlasti suure annuse hoogu mu fotograafiakirele. Lihtsad nipid ning valguslahendused ja nii imelised tulemused!"

Vaata lähemalt 12-nda grupi pildistatud galeriid ja registreeri ennast ka osalema!

 Loe lisaks siit


Valgus on võimas tööriist ning “Lisavalguse kasutamine pildistamisel” koolitusel katsetame näitena läbi mitmed erinevad - samas lihtsad lahendused, mis töötavad kõikjal.

Vaata lähemalt järjekorras 11-nda grupi pildistatud galeriid ja registreeri ennast ka osalema!

 Loe lisaks siitSuured tänud minu maailma pahupidi keeramise eest (heas mõttes ja südamest tänulik).”

“Lisavalguse kasutamine pildistamisel” koolitus on saanud paarikümnelt fotograafilt tagasisideks, et see on neile olnud parim fotoalane koolitus ja nad on õppinud valgust mõistma täiesti uut moodi.

Loe lisaks ja vaata kaunist galeriid


NARIVOODI

Suurim sõprus kinnitub ühismälus. Aastates veedetud aeg, tehtud koerused, võidud ja kaotused, see on parimast kivist seatud vundament, millele saab ehitada väärika maja. NARIVOODI on selle ägeda sõpruskonna koondnimi.

See oli vaieldamatult üks ägedaid grupi- ja portreepildistamisi ning siia juurde käib ka lugu, kus poisid tahtsid tegelikult minna tänavale "viisakaid ja rahulikke" pilte tegema!

Vaata galeriid!


Perfektsed valgustingimused ei oota sind kuskil - need tuleb luua!

Vaata galeriid, milliseid pilte koolitusel osalejad pildistasid


Erli: "See koolitus on üks nendest, mida esmakordselt nähes tekib hetkega sisetunne, et sinna ma pean minema!"

Kahepäevase põhjaliku koolituse käigus tegelesime erinenevate situatsioonidega, kus ja kuidas lisavalguse kasutamine aitab luua uut kvaliteeti, tõstab esile loomulikku ilu ning võimaldab anda fotole soovitud iseloomu.

Loe edasi ja vaata galeriid


Varasemad postitused

Unistuste pulm

Õnn ja armastus käivad ikka inimesi mööda. Saara ja Ville näide on kinnituseks ja kuldsõrmustesse kirjutatud.

09.06.18

Pildigalerii

*    *    *

LUMIERE fotostuudio on avatud!

Tartu südalinnas, Jaani kiriku läheduses, ajaloolises Theodosius Harnackile kuulunud majas, Rüütli 23 on nüüdsest avatud Lumiere nime kandev salongilik portreestuudio. 

Oma fotostuudio ehitus ja loomine on  tulnud erinevate märkide kaudu minuni viimase paari aasta jooksul, tundes ära, milles on minu flow, kuidas ma tahaksin inimesi pildistada ja millist tulemust ning tähendust ma unistan luua. Nüüd on see käes! Tõestuseks taas, et unistused saavad teoks ja kogu maailm aitab kaasa nende täitumisele.

Mulle meeldib lihtne ja külluslik ilu ning see hakkabki Lumiere stuudios sündima.

Täpsemalt loe siit

*    *    *

Destination wedding in India

Megha & Matteo

I am the sky, you are the earth. I am the thought, you are the speech. I am the fire, you are the fuel. I am the song, you are the verse. I am the ocean, you are the shore. I am the strength, you are the beauty. I am the Purusha, you are the Prakriti. Let us live together lovingly and bring up our progeny. Let us lead a joyful life of a hundred years. Let us ascend this stone and be as firm throughout our married life. 

I take your hand for our wellbeing so that together we may reach old age in happiness. The sovereign cosmic principles, enjoyment [Bhaga], aspiration [Aryaman], creation [Savitar] and completeness [Purandhiri] have united us for the perfomance of our duties as partners. May the out-streched golden hands of the purifying life force which pervades all directions unite our minds as one. 

 “Dear wife, you have become my dearest friend for life. May our friendship bind us together, may we never cease being friends. We are united in harmony and affection, radiant with kind thoughts, enveloped in enjoyment and strength, united are our minds, our vows and our hearts.”

*    *    *

Minu esimene "fotoshuut" 11.11.13

Uskumatuna näiv, kuid tõsi. Kolm aastat tagasi toimus minu esimene fotoshuut (inspireeritud Punamütsikese loost). Väljas oli külm. Reflektori ostsin päev varem, olevat kasulik vidin. Poest soovitati. Fotograafiaga seotud terminid (ava-säri-iso kolmnurk jne) tundusid sellel ajal veel võõrkeelena. Tulemus seda ka kinnitab. :)  Sellegipoolest, tegemist oli tellimustööga ning assistendiks hunt! Õhinat oli rohkem kui kunagi varem ja õnne veel rohkem. Aitäh Triinule, kes mind sellele teele vedas, ja poeg Martenile, kes oli tunnistajaks tohutule edasisele elumuutusele. 

Aitäh teile kõigile, kes te olete sellel rännakul olnud mulle saatjaks või teejuhiks! On olnud imede/line aeg! Uue hooga edasi!

* * *

My Very First Photo Shoot 11.11.13

As unbelievable as it sounds, three years ago was my very first photo shoot (inspired by the story of Little Red Riding Hood). It was freezing outside. I bought the reflector a day before, heard it was a handy piece of equipment. They told me so in the shop. Terms that are tied to photography (apperture- shutterspeed- iso triangle etc.) seemed like some words from an unknown language at the time. The result prooves it. :) Nonetheless it was an client work shoot and I had a wolf as an assistant! There was more excitement than ever before and even more joy. I would like to thank Triin, who led me on this path and also my son Marten, who was a witness to this  major lifechanging event.

I'm very thankful for every single person I have met during this journey. It has been a miraculous time! See you soon!*    *    *

Kuldpulm

"Olete oodatud külaline meie abielu registreerimisel Kingissepa Rajooni Perekonnaseisuaktide Büroos 6. aug. 1966. a. kell 16.00. Kell 18.00 ootame Teid Pihtlas Mäele ühisele koosviibimisele. Kaasa võtta hea tuju!" Selline oli pulmakutse külalistele 50 aastat tagasi.
Aasta oli 1966. Toona ei olnud kiriklik laulatus võimalik ning abielud registreeriti vaid Perekonnaseisuaktide Büroodes.
Tänavu, oma 50-dal pulma-aastapäeval tähistasid Tiia ja Matti koos oldud aega laulatusega. Sõrmused, mis vahepealsete aastatega olid väikeseks jäänud, õgvendati parajaks ning oma õnnistuse andis paarile pastor Anti Toplaan. Tähistamas olid ka sõbrad, kes poole sajandi tagust pulmapidu mäletasid viimse detailini.
50 koos kasvamise aastat! Palju õnne, Tiia ja Matti.
PS. Matti palus mul 25 aasta pärast 6. augustiks broneering ära teha. Briljantpulmad olla tulemas! Broneering tehtud.

*    *    *

Reading Camp

Üks armas paar, Dina ja Olger Saaremaal lugemislaagris nautimas üksteist ja raamatuid. Päris üksteist ja päris raamatuid

*    *    *

Sille ja Mart 

09.07.2016 Haapsalu

*    *    *

Using Format