LUMIERE'umine

ehk fotokoolitused stuudios 

Tartu südalinnas, Jaani kiriku läheduses, ajaloolises Theodosius Harnackile kuulunud majas, Rüütli 23 on  avatud Lumiere nime kandev salongilik portreestuudio. 

Aga see pole veel kõik. Lisaks kohale, kus sünnivad imekaunid ja päikselised portreefotod, on Lumiere stuudio kujundatud nii, et siin toimuvad ka fotokoolitused, mille inglisekeelne nimi võiks kõlada "How to Lumiere" ning eestikeelne vaste sellele lihtsalt Lumiere'umine e. valgustamine /valgustumine.

Milleks see kõik vajalik on? 

Päiksevalgus on jumalik. Sellega on võimalik foto muuta maagiaks, mis kõnetab, süstib meile D-vitamiini ja teeb enam kui õnnelikuks.  Aga mis saab siseruumides? Pilvistel ilmadel? Aastaajal, mille alguses saabuvad müügile soojad kindad, kui kaamera sensor isegi keskpäeval viitab lahkelt öistele oludele...?Lisavalguse kasutamine pildistamisel.

Lumiere stuudio asutajana, mitmeid kodu- ning välismaiseid tunnustusi pälvinud fotograaf-koolitajana olen viimastel aastatel enim teinud oma tööd reklaam- ning portreefotograafia vallas. See valdkond nõuab pidevalt lisavalguse kasutamist pildistamistel.

Ka mina alustasin oma teekonda väga keeruliselt. Kasutasin pidevalt 4-5 fotovälku, täpselt nii, nagu koolis õpetati. Aja jooksul märkasin, et piltide järeltöötluses parandan peamiselt valguse keerulisest kasutamisest tekkinud vigu. Tõdemusest sai alguse muutuse loomine, mis viis täiesti uudsele lähenemisele lisavalguse kasutamisel. Preemiaks tõusis tööde kvaliteet, järeltöötluse aeg vähenes ning sain omale sobivad valgustingimused luua palju lihtsamalt.

Minu jaoks on lisavalguse eesmärk luua kvaliteeti, valgustada peale pildistatava ka konteksti, kus pildistatav asub, viisil, mis jätab aimamatuks, et lisavalgust on üldse kasutatud ning esitledes pildistatavat parimal võimalikul moel. 

Tänaseks on üle 100 tegevfotograafi käinud õppimas põhjalikul "Lisavalguse kasutamine pildistamisel" koolitusel lihtsaid ja arusaadavaid valgustuslahendusi fotograafilistele eriolukordadele.  

Koolitusel saab õppida valguse põhilisi kasutatavaid omadusi, stuudiovälkudega pildistamisi kitsastes oludes, grupi ja indiviidi valgustamist loomulikul moel, poseerimist - arvestades valgusolusid ning tutvustan oma signatuurvalgustust, mille poolest Lumiere stuudio portreed tuntud on. 

Teisisõnu, pildil on võimalik päiksevalgus asendada ka kunstvalgusega ning see, koos praktilise osaga ongi koolituse põhiteema.

Koolituse tasu ühele osalejale on 290€. 

Lumiere stuudio kogemus - Lumiere'umine

Annika: " Koolituse kohta... ütlen Sulle täisesti ausalt, et see on parim koolitus, kus ma käinud olen! Käisin juba täna harjutamas ja mõtteid on nii palju, mida kõike tahaksin veel oma stuudios ära katsetada. Varasemalt olen viiel või rohkemal fotograafiaga seotud koolitusel käinud ning vahel on isegi olnud tunne, et koolitajad teevad koolitusi ainult raha pärast ja ajavad niisama üldist juttu, mida nagunii juba tead, aga Sinu koolitusel sai ikka nii palju uusi teadmisi. Ma ei lootnudki, et Sa meile nii palju ja ausalt räägid, kuidas pildistad.."

Tiina: ""Esimene lend" soovitab - on lihtsalt parim! Praktiline ja annab kindlustunde ise edasi oma rada otsida."

Kalle: "Mulle meeldis kõige rohkem piltide analüüs – mis seal on ja kuidas on see saavutatud – ning nippide päriselt järele proovimine. Ehk selline meistri-õpipoisi suhe. Lisaks minu jaoks üks väga oluline tulemus oli see, et sain teada oma asukoha ja suuna."

Registreeri ennast siin

Kui eelnev sind kõnetas ning soovid Lumiere'uda teemal valguse kasutamine pildistamisel või muudel pildistamisega seotud teemadel, siis täida väljad ning saada teade. Stuudios toimuvad nii personaalkoolitused, kui ka kuni viie osalejaga grupikoolitused. Tere tulemast!

Galerii koolitusel sündinud portreedest

Lumiere stuudio signatuurvalgus. Kaks välku.

Üks välk, imiteeritud väike stuudioruum.

Üks välk, kaamera peal olev Speedlight

Üks välk, imiteeritud väike stuudioruum.

Üks stuudiovälk, imiteeritud aknavalgus

Üks stuudiovälk, imiteeritud aknavalgus

Üks stuudiovälk

Üks välk, imiteeritud väike stuudioruum.

Lumiere stuudio signatuurvalgus. Kaks välku.


Lumiere stuudio

Tutvu kindlasti Rene portfoolioga ning hoia silm peal tema igapäevasemate fototegemistega Instagrami kaudu.

Using Format