RENÉ T. Photography

LUMIERE'umine

ehk koolitused stuudios 

Tartu südalinnas, Jaani kiriku läheduses, ajaloolises Theodosius Harnackile kuulunud majas, Rüütli 23 on tänaseks juba aastajagu avatud Lumiere nime kandev salongilik portreestuudio. 

Aga see pole veel kõik. Lisaks kohale, kus sünnivad imekaunid ja päikselised portreefotod, on Lumiere stuudio kujundatud nii, et stuudios toimuvad ka koolitused, mille inglisekeelne nimi võiks kõlada "How to Lumiere a Portrait" ning eestikeelne vaste sellele lihtsalt Lumiere'umine e. valgustamine /valgustumine.

Milleks see kõik vajalik on? 

Päiksevalgus on jumalik. Sellega on võimalik foto muuta maagiaks, mis kõnetab, süstib meile D-vitamiini ja teeb enam kui õnnelikuks.  Aga mis saab siseruumides? Pilvistel ilmadel? Aastaajal, mille alguses saabuvad müügile soojad kindad, kui kaamera sensor isegi keskpäeval viitab lahkelt öistele oludele...?Lisavalguse kasutamine pildistamisel.

Lumiere stuudio asutaja, mitmeid kodu- ning välismaiseid tunnustusi pälvinud fotograaf-koolitaja Rene Türk on viimasel kahel aastal enim teinud oma tööd reklaam- ning portreefotograafia vallas. 

Väljaspool stuudiot on tema lahutamatuteks kaaslasteks vähemalt neli stuudiovälku. Rene sõnastuses on lisavalguse eesmärk valgustada peale pildistatava ka kontekst, kus pildistatav asub, viisil, mis jätab aimamatuks, et lisavalgust on kasutatud ning esitledes pildistatavat parimal võimalikul moel. 

Nii on foto vaatajal alati põnev rännata pildi sisemuses, nautida loomulikkust ja naturaalsust portreteeritavast. Lisavalguse kasutamine loob pildile ka selle kvaliteedi ja iseloomu. 

Rene jagab kahepäevase koolituse käigus oma senist kogemust, lihtsaid ja arusaadavaid lahendusi eriolukordadele, räägib stuudiovälkudega pildistamisest kitsastes oludes, grupi ja indiviidi valgustamisest loomulikul moel ning ka oma signatuurvalgustusest, mille poolest Lumiere stuudio portreed tuntud on. 

Teisisõnu, pildil on võimalik päiksevalgus asendada ka kunstvalgusega ning see, koos praktilise osaga ongi koolituse põhiteema.

Koolituse tasu ühele osalejale on 250€. 

Lumiere stuudio kogemus - Lumiere'umine

Annika: " Koolituse kohta... ütlen Sulle täisesti ausalt, et see on parim koolitus, kus ma käinud olen! Käisin juba täna harjutamas ja mõtteid on nii palju, mida kõike tahaksin veel oma stuudios ära katsetada. Varasemalt olen viiel või rohkemal fotograafiaga seotud koolitusel käinud ning vahel on isegi olnud tunne, et koolitajad teevad koolitusi ainult raha pärast ja ajavad niisama üldist juttu, mida nagunii juba tead, aga Sinu koolitusel sai ikka nii palju uusi teadmisi. Ma ei lootnudki, et Sa meile nii palju ja ausalt räägid, kuidas pildistad.."

Tiina: ""Esimene lend" soovitab - on lihtsalt parim! Praktiline ja annab kindlustunde ise edasi oma rada otsida."

Kalle: "Mulle meeldis kõige rohkem piltide analüüs – mis seal on ja kuidas on see saavutatud – ning nippide päriselt järele proovimine. Ehk selline meistri-õpipoisi suhe. Lisaks minu jaoks üks väga oluline tulemus oli see, et sain teada oma asukoha ja suuna."

Registreeri ennast siin

Kui eelnev sind kõnetas ning soovid Lumiere'uda teemal valguse kasutamine pildistamisel või muudel pildistamisega seotud teemadel, siis täida väljad ning saada teade. Stuudios toimuvad nii personaalkoolitused, kui ka kuni kuue osalejaga grupikoolitused. Tere tulemast!

Galerii koolitusel sündinud portreedest

Lumiere stuudio signatuurvalgus. Üks välk.

Kaks välku, kitsad olud.

Üks välk, imiteeritud väike stuudioruum.

Üks välk, imiteeritud väike stuudioruum.

Üks välk, imiteeritud väike stuudioruum.

Üks välk, imiteeritud väike stuudioruum.


Lumiere stuudio

Tutvu kindlasti Rene portfoolioga ning hoia silm peal minu igapäevasemate fototegemistega Instagrami kaudu.

Using Format