Kas on võimalik, et käes on aeg, kus saame tõdeda: "liiga palju piksleid"

Sony A7RIII

Kunagi ammu-ammu, kui müügile saabusid esimesed Sony NEX-seeria hübriidkaamerad, olid fotograafid arvamusel, et nende professionaalne amet vajub ajalukku. Sony oli turule tulnud lahendusega, mida võiks nimetada "igaüks saab hakkama" kaamerateks. See oli hetk, kui Sony hakkas suures mahus panustama autointelligentsetesse pildistamisprogrammidesse selliselt, et ebaõnnestuda oli raske. Kvaliteet oli ülim. Senini saab öelda, et Sony on olnud oma tehnoloogiates suur innovaator ja eeskõneleja. Selle tõestuseks ka Sony A7 seeria - juba aastaid ainus turul saadaolev täiskaader hübriidkaamera.

Minu kasutuses oli nädalapäevad  üks värsketest lipulaevadest, ülisuure resolutsiooniga, kiire ja võimas A7RIII mudel koos kolme tippklassi kuuluva objektiiviga. Seda kõike Photopointi lahkusel.

Minu isiklik soov oli katsetada, kas Sony A7 võiks olla minu uus reiskaamera, kompaktne saatja välismaistel pildistamistel ning loomulikult testida Sony koostööd Profoto A1 välkudega, mis hiljuti minu "tööriistakasti" hiilisid ja mitte lihtsalt, vaid veel lihtsamalt - TTL töörežiimis.

Kokkamisel on levinud väljend, et kui omavahel segada maitsvad komponendid ega siis midagi eriti untsu minna ei saa. Teine ütlemine on, et kui ahi on hea, siis on küpsetis ka maitsev.


Kas ma sain, mis tahtsin?

Läbi mitmete pildistamiste, millest üks oli portreepildistamine sünnipäevakingituseks, tõdesin, et selles väikese korpuses on peidus metsik tööloom. 

Mulle meeldib tööks tipptehnika, meeldib, kui loomingu teostamiseks ei teki seadmete poolelt taksitusi, meeldib kui tooteinsenerid on realiseerinud oma potensiaali, meeldib, kui kasutajale on mõeldud. 

Sony A7RIII, nõelteravad objektiivid, Profoto A1 välgud annavad kokku kombo, mis mulle väga meeldib ühe väikese agaga. Kõige selle võimsuse ja toreduse juures ongi minu jaoks ainsaks miinuseks: liiga palju piksleid. A7RIII sensor annb välja 42 miljonit pikslit, mille failisuuruseks on umbes 80Mb andmemahtu. Reisida sellise andmemahuga on ... koormav.

Minu uueks reisikaameraks sai seega Sony A7III. Ilma R-ta. Kahekümne nelja miljoni piksliga Sony inseneride tippteos. 

Portreegalerii

Kontakt:

Kui sul tekkis küsimusi, anna julgelt märku, vastan hea meelga.

Kui sul tekkis soov broneerida pildistamiseks aeg, oled oodatud!

Using Format